facebook

Techno Heat Sp. z o.o.
to wyłączny i bezpośredni
przedstawiciel  w Polsce firm:

RG

Power

 

 

 

Adres :
Techno Heat sp. z o.o.,
30-733 Kraków,
ul. Bagrowa 1/29
tel/fax: 012 421 79 40

Szafowe nagrzewnice powietrza model CPx

Seria cyrkulacyjnych nagrzewnic powietrza Powrmatic CPx z zamkniętym systemem kominowym obejmuje urządzenia o mocy cieplnej od 30 kW do 590 kW przeznaczone przede wszystkim do ogrzewania pomieszczeń komercyjnych lub przemysłowych. Są to urządzenia wyposażone w nadmuchowy palnik gazowy lub olejowy z wymuszonym ciągiem.

 

Zgodnie z certyfikatami, w urządzeniach gazowych można wykorzystywać następujące typy paliw: Gaz ziemny, Grupa H - G20 i Propan - G31. W urządzeniach olejowych standardowo można wykorzystywać olej opałowy lekki 35 sek. Opcjonalnie może być również wykorzystywany olej opałowy 28 sek. Zgodnie z wytycznymi naszego dostawcy palników tj. firmy Riello, palniki montowane w nagrzewnicach olejowych nadają się do stosowania z paliwami o zawartości bio komponentów do 10%.

Nagrzewnice olejowe / gazowe CPx są wyposażone w zespół głównego wentylatora odśrodkowego zapewniającego cyrkulację powietrza a zamontowanego na zasysaniu powietrza do ogrzewania oraz zespół wymiennika ciepła i są dostępne w trzech wersjach:

 

Wersja standardowa CPx
Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe nadające się tylko do zastosowań wewnętrznych.

 

Wersja CPx NCA
Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe nadają się tylko do zastosowań wewnętrznych i mają wydłużoną obudowę, która obejmuje palnik. Dostępne tylko w wariantach UF i UD (zob. poniżej).

 

Wersja CPx EA
Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe o wydłużonej obudowie obejmującej palnik. i w pełni odporne na warunki atmosferyczne a zetem przeznaczona wyłącznie do zastosowań zewnętrznych. Dostępne w wariantach TD, HD, RT oraz SD.

 

Warianty:

UF - Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe pionowe ze swobodnie dmuchającymi głowicami obrotowymi, wersja stojąca,

UD - Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe pionowe, z króćcem wylotowym (opcjonalnie z króćcem wlotowym) dla podłączenia kanałów powietrznych, wersja stojąca,

HF - Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe poziome ze swobodnie dmuchającymi głowicami obrotowymi, wersja pozioma montowana na wspornikach,

HD - Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe poziome z króćcem wylotowym (opcjonalnie z króćcem wlotowym) dla podłączenia kanałów powietrznych, wersja pozioma montowana na wspornikach,

CF - Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe pionowe z przepływem pionowym w dół ze swobodnie dmuchającymi głowicami obrotowymi, montaż wysoko na wspornikach,

CD - Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe pionowe z przepływem pionowym w dół, z króćcem wylotowym (opcjonalnie z króćcem wlotowym) dla podłączenia kanałów powietrznych, montaż w cokole na poziomie podłogi,

TD - Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe dachowe z górnym króćcem wylotowym (opcjonalnie z króćcem wlotowym) dla podłączenia kanałów powietrznych.

RT - Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe dachowe z króćcem wylotowym od spodu (opcjonalnie z króćcem wlotowym) dla podłączenia kanałów powietrznych.

SD - Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe pionowe z bocznym króćcem wylotowym (opcjonalnie z króćcem wlotowym) dla podłączenia kanałów powietrznych.

Inne opcje obejmują palniki Wysokiej / Niskiej mocy, modulowane, silniki wentylatora głównego o podwyższonych parametrach sprężu dyspozycyjnego, wsporniki kominowe, filtry V, filtry płaskie, proporcjonalne przepustnice powietrza, adaptery wlotu i wylotu powietrza do spalania oraz króćce kanału wlotowego i wylotowego. Każda nagrzewnica powietrza może być podłączona tylko do zamkniętego systemu kominowego.

 

Nagrzewnice olejowe / nagrzewnice gazowe CPx:

  • Swobodny lub dokanałowy wyrzut powietrza,
  • Wysoka sprawność energetyczna,
  • W okresie letnim wykorzystywana jako urządzenie wentylacyjne,
  • Sterownik-programator umożliwiający pełną kontrolę automatycznej pracy, 
  • Zakres mocy: 30 kW do 590 kW.

 

Nagrzewnice wyposażone są we wszystkie zabezpieczenia gazowe wymagane przez polską normę oraz są zgodne z wymogami Dyrektywy Europejskiej ErP 2009/125/WE i 2009/140/WE obowiązującymi od 1.01.2018 r. 


Pliki do pobrania:

Karta Katalogowa: Nagrzewnice CPx

powrot >>
© Techno Heat sp. z o.o. 2009-2013
wykonanie: domena.pl