facebook

Techno Heat Sp. z o.o.
to wyłączny i bezpośredni
przedstawiciel  w Polsce firm:

RG

Power

 

 

 

Adres :
Techno Heat sp. z o.o.,
30-733 Kraków,
ul. Bagrowa 1/29
tel/fax: 012 421 79 40

O Roberts-Gordon i produktach

Firma ROBERTS GORDON®, z główną siedzibą w Buffalo, stan Nowy Jork w USA, od niemal 80 lat jest wiodącym światowym producentem i dostawcą urządzeń do ogrzewania gorącym powietrzem i promieniowaniem podczerwonym. Oprócz siedziby w USA posiada zakłady produkcyjne w Wednesbury (Wielka Brytania) oraz przedstawicielstwa handlowe w Romsey, Hants (Wielka Brytania) i Grimsby (Kanada).

RG-Buffalo,USA Wednesbury,UK
Buffalo (USA) Wednesbury (UK)
RG-Grimsby,CAN
Grimsby (Canada)

 

Firma jest zaangażowana w dostarczanie doskonałych produktów, serwisu i wsparcia w taki sposób, aby z nawiązką zaspokoić potrzeby i oczekiwania klientów. Produkty firmy ROBERTS GORDON® zarówno typu promiennikowego jak i przeznaczone do ogrzewania gorącym powietrzem dostarczają w komfortowy, ekonomiczny i niezawodny sposób ciepło dla szerokiej gamy typów obiektów na całym świecie.

Zastosowanie produktów firmy ROBERTS GORDON®

Ogrzewacze firmy ROBERTS GORDON® nadają się idealnie do ogrzewania hangarów, zakładów mechanicznych, fabryk, warsztatów samochodowych, zabudowań rolniczych, centrów dystrybucji ogrodnictwa, szklarni, zabudowań i budynków ogrodów zoologicznych, domów towarowych, hurtowni, hal magazynowych, ramp przeładunkowych, obiektów rekreacyjnych, hal widowiskowych i sportowych, oraz wielu innych obiektów!

Ogrzewacze promiennikowe

Firma ROBERTS GORDON' produkuje równie szeroką gamę ogrzewaczy promiennikowych o niskiej i wysokiej intensywności, nadających się do różnorodnych zastosowań. Ogrzewacze te opalane gazem ziemnym lub gazem płynnym (LPG) znane są pod nazwami CORAYVAC®, BLACKHEAT® i CARIBE®.

Pełny zakres wysokiej jakości urządzeń opalanych gazem, pracujących na zasadzie ogrzewania promieniowaniem podczerwonym o niskiej intensywności (na takiej samej zasadzie jak słońce), został zapoczątkowany na skalę przemysłową przez firmę ROBERTS GORDON® innowacyjnym opracowaniem w roku 1963 układu CORAYVAC® z podciśnieniowym odprowadzaniem spalin. Układ CORAYVAC® z rurami promiennikowymi zapewnia oszczędność paliwa i wysoki komfort użytkownika przy stosowaniu odpowiedniego - z szerokiego typoszeregu - palnika.
Dodatkowe wyposażenie obejmuje wentylatorowe odprowadzenie spalin i automatyczny zapłon.
Palniki są produkowane w zakresie mocy cieplnej od 10 kW do 30 kW. Podwyższona sprawność wynika z zastosowania rur obrabianych cieplnie, unikatowego projektu aluminiowych reflektorów i nowoczesnego rozwiązania budowy palnika. Ponadto możliwość podłączenia układów wielopalnikowych do jednej pompy spalin zmniejsza liczbę koniecznych przejść kominowych przez elementy konstrukcyjne budynku. Estetykę pomieszczenia można osiągnąć przez stosowanie dodatkowych żaluzji dekoracyjnych ukierunkowujących też strumień energii płynącej spod sufitu.
Szeroki zakres długości rur promiennikowych, liniowych lub typu U oraz mocy palników w serii BLACKHEAT® powoduje, że nadają się one dla większości zastosowań przemysłowych i usługowych. Zakres mocy zmienia się od 15 kW do 50 kW dla rur typu U oraz 15 kW do 55 kW dla układów liniowych. Obydwa modele posiadają aluminizowane rury poddane obróbce cieplnej decydujące o bardzo wysokiej trwałości urządzenia (nawet kilkadziesiąt lat). Wybór spośród układów liniowych podwójnych i wielopalnikowych daje klientowi możliwość optymalnego zaprojektowania ogrzewania. Zastosowanie układów wielopalnikowych obsługiwanych przez jedną pompę spalin powoduje zmniejszenie liczby przejść kominowych przez elementy konstrukcyjne budynku i obniżenie kosztów montażu.
Dla niewielkich obiektów usługowych idealnym rozwiązaniem jest zastosowanie rur o kompaktowej budowie typu U z serii CARIBE®. Są one dostępne w wersji 9 kW i 12 kW. W ogrzewaczu zastosowane są rury aluminizowane poddane obróbce cieplnej. Ogrzewacze CARIBE® są fabrycznie gotowe do szybkiego montażu i opcjonalnie przystosowane do bezkominowego!!! odprowadzania spalin i dostarczania powietrza do spalania.

Promienniki ceramiczne

Najnowszym uzupełnieniem linii BLACKHEAT® są ogrzewacze promiennikowe BLACKHEAT® PH będące urządzeniami typu panelowego o wysokiej intensywności promieniowania. Kompaktowe, montowane podsufitowo ogrzewacze dostarczają ciepło dokładnie w to miejsce, gdzie jest na niego największe zapotrzebowanie. Opalane gazem ziemnym lub gazem płynnym (LPG) ogrzewacze są przeznaczone dla obiektów usługowych oraz przemysłowych i posiadają moc 9 kW, 18 kW, 29 kW, 38 kW lub 46 kW. Obudowy palnika ceramicznego są wykonane z trwałej stali aluminizowanej, a reflektory - z aluminium o wysokiej refleksyjności. Typoszereg wyposażony jest w automatyczny zapłon iskrowy i w układ zabezpieczenia oraz wyłącznik awaryjny bez stałej blokady.

Przykłady instalacji wykonanych w Polsce

W Polsce jest wykonanych kilkadziesiąt realizacji z udziałem urządzeń grzewczych firmy ROBERTS GORDON®. Są to tak różne obiekty jak: hale przemysłowe w OPOCZNO S.A., RABA II w Dobczycach, Blachotrapez w Rabce, Fabryka Krat Pomostowych w Niepołomicach, NOVOCON w Radomsku, POLREND w Zabierzowie, Energobudowa w Częstochowie, hale produkcyjne branży meblarskiej (Drewit-Kraków, Senator - Szczecin), produkcji okien (Starglass-Ostrołęka, Euro Okno - Kazimierza Wielka), szkolne hale sportowe w Inwałdzie, Padwi Narodowej, Zakliczynie, Tuchowie, korty tenisowe w Piasecznie, Lublinie, obiekty handlowe: sieć Suder&Suder, Andoria S.A.

W celu uzyskania szerszych informacji o produktach  firmy ROBERTS-GORDON prosimy o kontakt z naszą firmą
(tel. +48 12 4217940 - e-mail:
biuro@technoheat.pl)

lub prosimy zaglądnąć pod adres: www.rg-inc.com

 

© Techno Heat sp. z o.o. 2009-2013
wykonanie: domena.pl