facebook

Techno Heat Sp. z o.o.
to wyłączny i bezpośredni
przedstawiciel  w Polsce firm:

RG

Power

 

 

 

Adres :
Techno Heat sp. z o.o.,
30-733 Kraków,
ul. Bagrowa 1/29
tel/fax: 012 421 79 40

Destryfikatory

W naszej ofercie znajdują się wentylatory destryfikacyjne CECx prod. Powrmatic Ltd.
Ten typ urządzenia stosuje się je w obiektach o wysoko zawieszonym suficie, ze względu na ich wysoką efektywność w tego typu pomieszczeniach. Destryfikatory ściągają ze strefy podstropowej zalegające tam ciepłe powietrze i zrzucają je pionowo w dół niwelując w ten sposób duże rozwarstwienie temperaturowe w obiektach halowych, odzyskując do powtórnego wykorzystania ciepło zgromadzone w strefie podstropowej i zapewniając jego doskonałą dystrybucję w całym budynku. Ujednorodnienie temperatury w pomieszczeniu zależy od właściwego doboru, liczby i wydajności wentylatorów destryfikacyjnych. Dzięki jednolitemu rozkładowi temperatur, poprawie ulega odczuwalny komfort cieplny. Destryfikatory są często stosowane z urządzeniami grzewczymi, takimi jak nagrzewnice gazowe, nagrzewnice olejowe lub promienniki gazowe rurowe. Bardzo dużą zaletą stosowania wentylatorów destryfikacyjnych jest ograniczenie zużycia paliwa. Według informacji od producenta urządzeń Powrmatic Ltd. w przypadku gazu ziemnego redukcja ta jest na poziomie około 10-15 %. Należy zwrócić uwagę, że liczba ta może być wyższa lub niższa w zależności od wielkości i izolacyjności obiektu. W przypadku użycia wielu jednostek, należy je tak zlokalizować, aby zapewniły równomierny przepływ powietrza w budynku i nie stwarzały dyskomfortu dla Użytkowników.

 

Proponowane przez nas destryfikatory CECx wyróżniają się:

  • łatwością instalacji,
  • ekonomicznością działania,
  • niskimi kosztami obsługi,
  • wysoką wydajnością i efektywną dystrybucją ciepła.

 

Destryfikatory składają się ze skrzynki z wentylatorem osiowym, który przetłacza ciepłe powietrze poprzez regulowaną podwójną żaluzję (kierownicę) w celu uzyskania odpowiedniego wymieszania powietrza. Wentylatory destryfikacyjne z naszej oferty potrzebują minimum obsługi. Wbudowany termostat sterujący gwarantuje jego automatyczne uruchomienie przy wcześniej zadanej temperaturze bez konieczności jej częstego regulowania. Wszystkie elementy użyte do zbudowania systemu są wykonane ze stali miękkiej, do której elastycznie przymocowano osiowy wentylator. Destryfikatory charakteryzują się różnym zasięgiem strugi i wydatkiem powietrza. Ich zakres wydatku powietrza wynosi od 0,77 m3/s do 3,07 m3/s, natomiast zasięg strugi w zależności od modelu waha się od 6 do 25 m. Bez przeszkód można je montować w pomieszczeniach z wysokim sufitem, bez względu na wielkość powierzchni użytkowej. Destryfikatory należy instalować na najwyższej dostępnej wysokości przy uwzględnieniu konstrukcji stropu oraz maksymalnych wartości wysokości montażu, które są wyszczególnione w karcie katalogowej oraz instrukcji.  Urządzenia są w pełni przetestowane, a ich instalacja jest szybka i prosta – destryfikatory wyposażone są w cztery uchwyty oczkowe - po jednym w każdym rogu obudowy - służące do podwieszenia i wymagają jedynie podłączenia zasilania elektrycznego. Urządzenia muszą być zainstalowane przez instalatora, zgodnie z zaleceniami producenta, prawem budowlanym i lokalnymi przepisami. Regularne serwisowanie urządzeń jest podstawą do utrzymania ich sprawności, niezawodności oraz bezpiecznej pracy. Producent wentylatorów destryfikacyjnych Powrmatic Ltd. zaleca Użytkownikom dokonywanie corocznych przeglądów serwisowych (na przykład po zakończeniu sezonu grzewczego).

Wentylator destryfikacyjny Calecon (CECx)

 

Wentylatory destryfikacyjne CECx znajdują swoje zastosowanie w obiektach o wysoko zawieszonym suficie, niwelują efekt rozwarstwienie temperatury poprzez odpowiednią dystrubcję ciepłego powietrza w obiekcie.

 
zobacz >>
© Techno Heat sp. z o.o. 2009-2013
wykonanie: domena.pl